ZADBAMY O TWOJE URZĄDZENIA

Serwis dla klientów FRIGO

Dla naszych klientów oferujemy pełne wsparcie serwisowe przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Dzięki dedykowanemu opiekunowi Państwa awaria zostanie szybko i skutecznie usunięta.

Kompletna usługa, od dostarczenia urządzeń, przez montaż aż po pełne wsparcie serwisowe.

Serwis FRIGO odznacza się przede wszystkim wysokim profesjonalizm, oraz szeroko pojęte zrozumienie branży HVACR. Dzięki różnym doświadczeniom związanych z branżą nasz serwis jest nie tylko na bieżąco z trendami krajowymi, ale również Europejskimi. Regularne delegacje do fabryk, oraz oględziny na obiektach wymagających serwisu dają naszemu działowi przewagę dzięki czemu możemy zagwarantować nawet w trudniejszych czasach właściwy dobór części zamiennych, oraz odpowiedni czas reakcji na zgłoszenie serwisowe. Dzięki regularnym szkoleniom, udziałem w konferencjach i targach branżowych jesteśmy w stanie odpowiednio dostosować się do potrzeb klienta, oraz zrozumieć specyfikację jego branży. Dodatkowo dzięki ogromnemu doświadczeniu naszego zespołu jesteśmy w stanie zapewnić obsługę, oraz produkty w szybszym czasie i przy konkurencyjnych cenach przy zachowaniu Europejskich standardów i jakości.

Wybierając nas gwarantujemy:

 • indywidualny dobór produktów dla każdego klienta
 • odpowiednią dbałość o długoletnie działanie urządzeń
 • właściwe ustalanie priorytetów wykonywanych napraw
 •  rozeznanie na rynku części zamiennych, pomocne w uzyskaniu najlepszych cen dla klienta
FRIGO

Serwis FRIGO to...

Profesjonalizm i wysokie kwalifikacje ekip • Profesjonalne narzędzia do wykonywania prac (manometry, pompy) • Użycie ekologicznych czynników chłodniczych • Procedury BHP • Warsztaty i szkolenia dla ekip

Serwis 24/h

Zasięg na całą Polskę

Przeglądy gwarancyjne

Dedykowany opiekun

Responsywność

Najwyższa jakość

Najczęściej zadawane pytania serwisowe

W tej części przedstawimy Państwu pytania i odpowiedzi z dziedziny chłodnictwa i klimatyzacji z jakimi się najczęściej spotykamy. Jako specjaliści lubimy zgłębiać i rozwiązywać różne problemy, oraz dzielić się wiedzą z tego zakresu.

Regularne wykonywanie czynności konserwacyjnych zapewni długą i bezawaryjną pracę urządzeń. Pozwoli także zmniejszyć pobór prądu przez urządzenia chłodnicze.

Możliwości jest kilka, lecz mimo bardzo dobrego współczynnika COP, nie każdy typ pompy musi być opłacalną inwestycją, zależnie od typu źródła ciepła koszt inwestycji w p. c. może się znacznie różnić. Powoduje to dużą różnicę w stosunku do oszczędności, oraz zwrotu inwestycji – w okresie długiego użytkowania lat powstaje ryzyko zmian cen dostaw prądu, należy pamiętać o tym, jak i również, że pompy ciepła potrafią przynosić dużo większe oszczędności niż zamierzone w wyniku odpowiedniej nastawy sterowania oraz wyboru taryfy dostawy prądu.
Wyróżnia się kilka powodów wykonywania badania szczelności instalacji w agregatach; okresowe, po usunięciu nieszczelności, czy też przy zainstalowaniu nowych urządzeń. Urządzenia chłodnicze zasilane fluorowanymi gazami cieplarnianymi mogą byś serwisowane wyłącznie przez osoby z tzw. certyfikatem F-gazowym. Kontrole okresowe prowadzi się metodami: pomiaru pośredniego oraz bezpośredniego W przypadku urządzeń chłodniczych opartych na fluorowanych gazach cieplarnianych w ilości powyżej 5 ton ekwiwalentu CO2 muszą być sprawdzane co roku.
 • nieszczelność układu i ubytek czynnika chłodniczego
 • spadek ciśnienia, zapowietrzenie układu
 • zalanie sprężarki czynnikiem chłodniczym, utrata oleju
 • stosuje się je do przechowywania produktów spożywczych w gastronomii
 • w sklepach, aby umożliwić sprzedaż produktów w odpowiedniej temperaturze do spożycia
 • w czasie transportu produktów
 • aby zapewnić znaczne wydłużenie świeżości produktów i umożliwić przechowywanie ich przez określony czas

Dla naszych klientów oferujemy serwis i wsparcie 24/h

Nasz serwis jest dostępny pod telefonem przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku.

Dla klientów, którzy korzystają ze sprzętu Frigo zapewniamy wsparcie serwisowe na każdym etapie.

Dzięki rozbudowanej sieci specjalistów w całej Polsce i nie tylko możemy zapewnić Państwu odpowiedni czas reakcji względem danego zgłoszenia.

Zgłoszenie serwisowe

Dział serwisu FRIGO

Kontakt awaryjny do koordynatora serwisu